Scroll Top

27-28 XI 2021 TWOJA PSYCHOLOGICZNA APTECZKA

* * *
WARSZTAT  TWOJA  PSYCHOLOGICZNA  APTECZKA
– czyli od kryzysu do świadomego życia
* * *

Chciałbyś mieć zawsze przy sobie Apteczkę Pierwszej Pomocy Psychologicznej? Twój osobisty zestaw podręczny, który pomaga Ci w trudnych sytuacjach, w kryzysie, w zmianach życiowych?

Te dwa dni warsztatu to Twoja inwestycja w wiedzę, doświadczenie oraz umiejętności z zakresu kryzysu wewnętrznego, zmian życiowych, rozpoznania i zadbania o swoje potrzeby, przestrzeń w relacjach oraz rozpoznanie swojego wewnętrznego przyjaciela i krytyka. Z całej palety technik wykorzystywanych przez psychologów i psychoterapeutów zbudujesz swój zestaw pierwszej pomocy. Będziesz mógł doświadczyć go pod okiem specjalistów w bezpiecznym otoczeniu. A później wykorzystywać każdego dnia.

Czym dokładnie zajmiemy się na warsztacie?
Poniżej znajdziesz 5 głównych zagadnień jakie poruszymy, czyli co konkretnie możesz zyskać.

NIE STRASZNE MI KRYZYSY

Nasze warsztaty rozpoczniemy od poznania kryzysów psychologicznych oraz rozpoznania ich we własnym życiu. Właśnie w momentach trudnych chcielibyśmy sięgnąć do apteczki pierwszej psychologicznej pomocy. Kryzys psychologiczny to reakcja człowieka na różne bodźce, stresujące wydarzenia, niespodziewaną zmianę przekonań lub wartości. Nauczymy się rozpoznawać swoje reakcje i mechanizmy, które przez lata zbudowaliśmy, aby radzić sobie z tym co trudne. Jeśli zauważasz trudności w życiu codziennym, niepokój, wybudzanie się w nocy, „nie ogarniasz rzeczywistości”, spotkała Cię trudna sytuacja zawodowa, relacyjna, powracają do Ciebie natrętne myśli lub tracisz poczucie sensu życia z powodu jego monotonii i przeciągającego się marazmu… Prawdopodobnie przechodzisz kryzys, warto go zauważyć i po prostu sobie pomóc…

WIEM CZEGO POTRZEBUJĘ I POTRAFIĘ O SIEBIE ZADBAĆ

Kolejnym blokiem będzie nauka umiejętności rozpoznawania swoich potrzeb oraz umiejętność zadbania o siebie. Obok potrzeb fizjologicznych, każdy z nas ma podstawowe potrzeby psychologiczne: bezpieczeństwa, akceptacji, poczucia, że jestem ważny/a oraz poczucia spełnienia i realizacji. Sprawdzimy jak zaspokojenie tych potrzeb wygląda w naszym życiu.

KRYTYK CZY PRZYJACIEL? KIM DLA SIEBIE JESTEM?

Spotkamy się również z dwoma bardzo ważnymi ‘personami’ w naszym życiu czyli wewnętrznym krytykiem oraz przyjacielem. To spotkanie pozwoli odkryć jakie rolę pełnią dla nas, kiedy się aktywują oraz jak możemy bardziej świadomie decydować o ich obecności.

POTRAFIĘ ZAUFAĆ I KREOWAĆ SWOJE ŻYCIE

Drugi dzień warsztatów poświęcimy na budowanie zaufania oraz poczucia kreacji w swoim życiu. Poznamy swoje ciało i ruch (taniec) jako najbliższe i najważniejsze narzędzie do samoregulacji. Zauważanie naszych reakcji w ciele, pozwala nam lepiej rozpoznawać nasze emocje i to co dzieje się z nami tu i teraz. Wtedy uspokojony umysł będzie mógł podejmować dobre dla nas decyzje. Nauczymy się również zauważać swoje myśli, nie wierzyć im zawsze i umieć za nimi nie podążać, to bardzo wyzwalające wiedzieć i czuć, że nie jesteś tym co myślisz

MOJA PODŚWIADOMOŚĆ MNIE WSPIERA

Ostatni blok naszej pracy poświęcimy na lepsze poznanie naszej podświadomości oraz sposoby komunikowania się z nią. Podświadomość kieruje naszymi nawykami, zachowaniami oraz decyzjami w większym stopniu, niż nasze świadome wybory. Dlatego tak trudno jest nam zmienić złe nawyki jak zapadanie stresu, sięganie po alkohol czy też kompulsywne zakupy. Poznamy wdzięczność, wizualizację oraz nauczymy się obserwować i oddzielać od swoich myśli, aby móc lepiej funkcjonować na co dzień.

Ten warsztat jest dla Ciebie, jeżeli:

  • czujesz, że jesteś w kryzysie, nie możesz poradzić sobie z trudną sytuacją zawodową, osobistą i nie wiesz jak ruszyć z miejsca
  • potrzebujesz pogłębić swój kontakt z ciałem i emocjami
  • potrzebujesz impulsu do zmiany, do działania
  • jesteś przytłoczony przez swojego wewnętrznego krytyka
  • chcesz odkryć swojego wewnętrznego Opiekuna – Przyjaciela – Przewodnika
  • trudno Ci odkryć swoje potrzeby i o nie zadbać
  • na myśl o zmianach w Twoim życiu jesteś sparaliżowany, w chaosie, w bezradności
  • marzysz o wprowadzeniu w swoim życiu zmian bez lęku
  • chcesz świadomie budować własne życie

Jak będziemy pracować? NARZĘDZIA I TECHNIKI:

Praca z ciałem
Praca z emocjami
Medytacje Dynamiczne
Mindfulness
Coaching

Cena:  600 zł, 2 dni warsztatowe

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.