ul. Długa 27/12a, 31-147 Kraków

Poradnia Psychologiczna

Poradnia Psychologiczna

Zapraszamy na wstępną rozmowę o Twoich trudnościach, problemach – w domu, w pracy, z bliskimi, ze zdrowiem, ale również o Twoich potrzebach i rozwoju osobistym. Jeżeli nie masz pewności, jaki rodzaj wsparcia czy pracy nad sobą będzie dla Ciebie wskazany, wspólnie poszukamy rozwiązań oraz zidentyfikujemy odpowiednią formę pomocy spośród oferowanych przez nasz Ośrodek. Konsultacja jest spotkaniem, na którym pomożemy Ci zdecydować, czy potrzebujesz dalszych spotkań ze specjalistą i w jakiej formie: wsparcia psychologicznego, psychoedukacji, psychoterapii, coachingu czy może warsztatu lub szkolenia.

Praca z psychologiem pozwoli Ci poznać przyczyny problemów i mechanizmy, które stoją za trudnosciami i za objawami, z którymi się borykasz. Nauczysz się konstruktywnego wchodzenia w relacje, budowania więzi, nowych zachowań i sposobów radzenia sobie z trudnościami. Jeśli czujesz, że potrzebujesz głębokiej przemiany i pracy nad bolesnymi uczuciami, trudnymi relacjami czy ciążącą historią życia, to psychoterapia krótko lub długoterminowa jest rozwiązaniem dla Ciebie. Pozwala przejść przez kryzys życiowy i załamania psychiczne. Jej celem jest głębsze zrozumienie siebie, własnych potrzeb, reakcji oraz motywów postępowania. Praca z terapeutą pozwoli Ci poznać przyczyny problemów i mechanizmy, które stoją za objawami, z którymi się borykasz. Nauczysz się konstruktywnego wchodzenia w relacje, budowania więzi, nowych zachowań i sposobów radzenia sobie z trudnościami.

Kto prowadzi:

 • Oliwia Maliborska
 • Klaudia Rzepka
 • Agata Bąk
 • Marta Gruszecka
 • Anna Nicieja

Koszt:  160-170 zł     Czas: 45 min.

 • Anna Sierka

Koszt:  250 zł     Czas: 50 min.            Koszt:  300 zł     Czas: 1h15 min.

Seksualność dotyczy wszystkich na każdym etapie życia, jednak rozmowa na ten temat nadal przysparza wielu trudności, w tym językowych jak nazewnictwo. Jeżeli czujesz potrzebę podjęcia rozmowy na temat swojej seksualności, pragnień i potrzeb, utrudnień w czerpaniu przyjemności z seksu, to jesteśmy miejscem, które może Ci w tym towarzyszyć.

Czym jest?

Konsultacja seksuologiczna jest to spotkanie z psychologiem-seksuologiem dla osób doświadczających trudności w obszarze seksualności bądź też chcących rozwijać swoją seksualność. Celem jest rozpoznanie problemu i pomoc w zrozumieniu jego istoty, rozwianie wątpliwości, czy też sugestie dotyczące podjęcia dalszych kroków (np. konieczność wizyty u lekarza specjalisty, fizjoterapeuty uroginekologicznego itp.). Spotkania mogą zawierać elementy psychoedukacji, edukacji seksualnej oraz poradnictwa seksuologicznego.

Jeśli masz pytania, wątpliwości dotyczące seksualności możesz swobodnie podzielić się nimi. Z naszym wsparciem będziesz mógł poszerzyć wgląd w tę sferę życia, skonfrontować się z przekonaniami utrudniającymi czerpanie przyjemności, uzyskać niezbędną wiedzę oraz narzędzia do lepszego poznania i komunikowania swoich potrzeb.

Dla kogo?

Konsultacja seksuologiczna jest dla Ciebie właściwą formą pomocy jeżeli:

 • masz trudności w osiągnięciu satysfakcji seksualnej,
 • doświadczasz wątpliwości dotyczących swojej orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej lub trudno Ci je zaakceptować,
 • chcesz lepiej poznać i zrozumieć swoje potrzeby seksualne,
 • doświadczasz trudności w życiu intymnym, które wpływają negatywnie na Twoje samopoczucie i/lub związek partnerski,
 • chcesz nauczyć się lepiej komunikować w relacji i w seksie,
 • odczuwasz bolesność w trakcie stosunku,
 • chcesz zwiększyć satysfakcję z własnego życia seksualnego.

Jak pracujemy?

Konsultacje mogą mieć charakter kilku spotkań o charakterze psychoedukacyjnym/poradnictwa psychologiczno-seksuologicznego lub też przyjmować formę terapii w przypadku bardziej złożonych trudności. O zasadach współpracy decydujemy podczas pierwszych spotkań.

Każde spotkanie trwa około 45 min. Obszarem pracy psychologa-seksuologa są trudności o podłożu psychogennym, dlatego też w zależności od rodzaju problemu (np. dolegliwości bólowe podczas stosunku) może zaistnieć sytuacja zalecenia wizyty u lekarza specjalisty (ginekologa/urologa).

Kto prowadzi:

 • Anna Nicieja

Koszt:  160 zł       
Czas: 45 min.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz głębokiej przemiany i pracy nad bolesnymi uczuciami, trudnymi relacjami czy ciążącą historią życia, to psychoterapia jest rozwiązaniem dla Ciebie. Pozwala przejść przez kryzys życiowy i załamania psychiczne. Jej celem jest głębsze zrozumienie siebie, własnych potrzeb, reakcji oraz motywów postępowania. Praca z terapeutą pozwoli Ci poznać przyczyny problemów i mechanizmy, które stoją za objawami, z którymi się borykasz. Nauczysz się konstruktywnego wchodzenia w relacje, budowania więzi, nowych zachowań i sposobów radzenia sobie z trudnościami.

Czym jest?
W tym szerokim obszarze mieści się wiele podejść różniących się nieco sposobem rozumienia problemów człowieka oraz technik pracy nad nimi. Tym, co większość ma ze sobą wspólnego, jest dążenie do pozytywnej zmiany tam, gdzie człowiek cierpi, poprzez rozmowę i relację z terapeutą. Ponadto, jak wskazują badania, wszystkie są w podobnej mierze skuteczne, dlatego wybór związany jest raczej z preferencją terapeuty, który wybiera daną szkołę, jak i pacjenta dokonującego wyboru specjalisty. Psychoterapia jest formą leczenia (stąd jej obecność w instytucjach medycznych) zaburzeń, chorób, objawów związanych z emocjonalnym i behawioralnym funkcjonowaniem człowieka. W naszym ośrodku wychodzimy z założenia, że człowiek, jako integralna całość, może posiadać jednocześnie obszary wymagające zmiany, jak i mnóstwo zasobów, z których może korzystać i które działają pozytywnie dla jego dobrostanu. Przyglądając się problemowi, z którym osoba do nas przychodzi, eksplorujemy obszary, które tego wymagają i wspólnie dążymy do realizacji celu, jakim jest pozytywna zmiana. Prowadzenie psychoterapii wymaga szczególnych kwalifikacji, superwizji, nieustannego rozwoju własnego terapeuty oraz uczestnictwa w szkoleniach, konferencjach itp. Nasi specjaliści te warunki spełniają, przestrzegając Kodeksu Etycznego, który znajdziesz tutaj.

Dla kogo?
Psychoterapia jest dla ciebie właściwą formą pomocy, jeżeli:

 • przeżywasz lęki, z którymi nie możesz sobie poradzić, cierpisz na nerwicę lękową
  czujesz silny smutek, przygnębienie lub towarzyszą Ci męczące wahania nastrojów
  cierpisz na depresję
 • odczuwasz przymus wykonywania konkretnych czynności lub towarzyszą Ci obsesyjne myśli
 • zmagasz się z zaburzeniami odżywiania,
 • często odczuwasz bóle niewiadomego pochodzenia, duszności i inne dolegliwości fizyczne, których przyczyn nie wyjaśniają badania lekarskie, cierpisz z powodu zaburzeń psychosomatycznych
 • cierpisz na bezsenność
 • przeżywasz rozmaite trudności w relacjach z innymi, trudno Ci utrzymać lub nawiązać bliskie relacje
 • cierpisz z powodu opuszczenia, utraty bliskiej osoby, jesteś w procesie żałoby
 • doświadczyłeś zdrady w małżeństwie
 • masz kłopot z kontrolowaniem złości, wyrażaniem emocji, odczuwasz ciągłe napięcie
 • masz niskie poczucie własnej wartości
 • doświadczyłeś w przeszłości traumatycznych wydarzeń, jak przemoc, nadużycie, zaniedbanie, które wciąż oddziałują na Twoje aktualne życie
 • cierpisz na zaburzenia osobowości

Jak pracujemy?
Pracujemy długo i krótkoterminowo, w różnych podejścia terapeutycznych, w ustalonym czasie i miejscu, każde spotkanie trwa ok. 45 minut. W zależności od rodzaju problemu, możemy zalecić więcej niż jedną sesję w tygodniu, co w korzystny sposób wpływa na przyspieszenie procesu leczenia.

Kto prowadzi:

 • Oliwia Maliborska
 • Klaudia Rzepka
 • Agata Bąk
 • Marta Gruszecka
 • Anna Nicieja

Koszt: 160-170 zł      Czas: 45 min. / 1x w tygodniu

 • Anna Sierka

Koszt:  250 zł           Terapia 2x w miesiącu

Koszt:  200 zł           Psychoterapia 1x w tygodniu

Jeżeli Twój związek znalazł się w sytuacji kryzysowej, z której trudno jest znaleźć wyjście, specjalista pomoże Wam zrozumieć przyczyny i skutki Waszych problemów w relacji. Terapeuta będzie Wam towarzyszył we wzajemnej komunikacji, oferował pomoc w momentach „klinczu” i sugerował techniki, które będą pomocne w przezwyciężeniu trudności i konstruktywnym rozwiązywaniu konfliktów. W zależności od stopnia złożoności problemu oraz czasu trwania kryzysu, ustalamy liczbę spotkań oraz ich częstotliwość.

Dla Kogo?

Zapraszamy pary, które:

– przeżywają kryzys, często się kłócą, czują, że ich związek nie jest taki, jakiego pragną

– mają trudności w komunikacji werbalnej i niewerbalnej oraz ze wzajemnymi oczekiwaniami

– rozważają rozwód, separację lub podjęły kroki w kierunku rozstania, jednak nie są do końca pewne tej decyzji

– doświadczają trudności w obszarze seksu, płodności, rodzicielstwa

– chcą odbudować związek po zdradzie

– chcą konstruktywnie przezwyciężyć kryzys i określić zasad dalszego funkcjonowania związku

– tęsknią za bliskością i intymnością, których brakuje im na co dzień

Jak pracujemy?

Rozpoczęcie procesu terapeutycznego poprzedza etap konsultacji, podczas których zbierany jest szczegółowy wywiad oraz stawiana wstępna diagnoza problemu. Ustalamy cel i częstotliwość spotkań, podczas których terapeuta będzie pomagał w odkryciu źródeł problemów, nawiązaniu bezpiecznej komunikacji oraz poszukiwaniu sposobów przezwyciężenia trudności i uzyskania porozumienia, pogłębienia relacji i odzyskania bliskości. Nie opowiadając się po żadnej ze stron, terapeuta zachowuje neutralną postawę, która umożliwia partnerom skuteczne dążenia do osiągnięcia pożądanej zmiany w relacji.

Kto prowadzi:

 • Agnieszka Boisse
 • Anna Sierka

Koszt: 250-300 zł
Czas: 50-80 min.

Jest to propozycja dla osób nastawionych na osiągnięcie konkretnego rezultatu, dla tych którzy dążą do nabycia umiejętności czy znalezienia rozwiązania w obszarze, który sprawia im trudność. Pracując z coachem, nauczysz się poprawnie wyznaczać swoje cele, przyjąć nową perspektywę wobec starych problemów i utartych ścieżek. Odkryjesz swoje mocne strony i nauczysz się, jak z nich korzystać.

W trakcie coachingu możesz skupić się zarówno na osiąganiu celów zawodowych, jak i tych z obszaru życia osobistego czy rodzinnego. Life coaching pomoże Ci w rozwinięciu własnego potencjału, przydatny okaże się w pracy nad relacjami, a także w przezwyciężeniu stresu, przemiany kryzysu w zysk, nauczy asertywności, stawiania granic i innych umiejętności.

Czym jest?
Coaching to rodzaj treningu psychologicznego, który koncentruje się na Twoich mocnych stronach, zasobach, dużo bardziej niż na przyczynach problemów w przeszłości. Kluczowymi pojęciami są zmiana, osiągnięcia, to co działa i się sprawdza, a nie porażki i rozmiar trudności. Uwagę skierujesz na pozytywy, teraźniejszość i przyszłość, zaczynając od małych kroków, które wywołują duże zmiany. Takie nastawienie samo w sobie wydobywa i buduje zasoby, wzmacnia świadomość wpływu na własne życie, podnosi poczucie wartości i zwiększa decyzyjność.

Coaching to systematyczna praca, często określana jako podróż od punktu wyjścia do miejsca, w którym chciałoby się znaleźć. To z jednej strony trening, wymagający intensywnej pracy nad sobą, z drugiej jednak jest to odkrywanie swoich nowych możliwości i wpływu na własne życie.

Dla kogo?

 • dla osób pragnących dokonać znaczącej zmiany w jakiejkolwiek dziedzinie życia, zarówno zawodowej, jak i prywatnej
 • dla tych, którzy czują, że chcą od życia czegoś więcej, pragną przyjrzeć się swojemu postępowaniu i skorygować je tak, aby żyć szczęśliwiej i w pełni korzystać z własnych możliwości

Jak pracujemy?
Towarzyszymy i wspieramy we wszystkich etapach procesu: od ustalenia celu, przez odnalezienie motywacji do działania, do stawiania kolejnych kroków w obranym kierunku. Dobieramy konkretne techniki, służące oczekiwanym rezultatom, służymy radą i pomocą podczas, gdy będziesz odkrywał własne możliwości i pokonywał przeszkody na drodze do wyznaczonego celu. W naszym podejściu nie korzystamy z technik manipulacyjnych, ani też nie narzucamy własnego zdania na temat tego, co jest dla Ciebie najlepsze. Analizujemy obszar, który pragniesz zmienić, zadajemy konkretne pytania, ustalamy dokąd pragniesz dotrzeć i w jaki sposób. Służymy wsparciem w sytuacji, kiedy istnieje potrzeba przeformułowania początkowych ustaleń.

Kto prowadzi:

 • Anna Sierka

Koszt: 400 zł

Czas: 1 godz. 20 min.

Autorski program rozwojowo-terapeutyczny Pełnia Życia powstał w wyniku integracji naszych doświadczeń w obszarze psychoterapii, coachingu, pracy z ciałem oraz licznych inspirujących warsztatów, spotkań i wydarzeń związanych z szeroko pojętym rozwojem osobistym. Oferujemy sesje indywidualne oraz grupowe, których celem jest przyjrzenie się sobie na różnych płaszczyznach w podstawowych dziedzinach życia. Od stabilności materialnej, poprzez wchodzenie w relacje, motywację do działania, kreatywność, komunikację, predyspozycje osobowościowe, doświadczenie życiowe, po wrażliwość, miłość, empatię, intuicję, radość życia, marzenia, cele i potencjał do ich realizacji. Podczas spotkań, na podstawie różnorodnych ćwiczeń, przyglądamy się wspólnie aktualnej sytuacji, zasobom, do których można sięgnąć oraz słabszym obszarom, którymi dobrze jest się zająć. Dajemy sobie przestrzeń na wnikliwe spojrzenie w głąb siebie, sięgnięcie do pokładów wewnętrznej mocy i zmierzenie się z tym, co ukryte, a wszystko po to, aby w twórczy, aktywny i odpowiedzialny sposób kreować własne życie.

Dla kogo?
Program skierowany jest do wszystkich, którzy pragną zmiany. Jeżeli czujesz, że coś ci umyka, żyjesz tak, jakby niewiele zależało od ciebie, chciałbyś od życia czegoś innego, szukasz własnej drogi, chcesz znaleźć i wykorzystać swój potencjał, albo po prostu jesteś ciekawy nowych doświadczeń, zapraszamy do kontaktu. Udział w programie może być początkiem Twojej drogi rozwoju, a odkrycia, których
dokonasz mogą podpowiedzieć co dalej – czy potrzebujesz spojrzeć głębiej podczas psychoterapii czy popracować z coachem, a może nauczyć się medytacji, relaksu lub podjąć ważne decyzje w życiu albo odważyć się na coś, o czym marzysz, a co wydaje się nieosiągalne. Spotkania możesz również wykorzystać jako kolejny etap – po zakończeniu terapii, wyjściu z kryzysu, zmianach życiowych, aby zobaczyć gdzie aktualnie się znajdujesz i opracować plan na przyszłość.

Jak pracujemy?

Praca z terapeutą na indywidualnych sesjach trwających 1,5 h.  Poruszając wszystkie zaplanowane tematy, możemy zdecydować, które obszary potrzebują więcej czasu i uwagi.

Program indywidualny przewiduje 21 spotkań. Pracujemy w odstępach 2- tygodniowych lub w wersji intensywnej, co tydzień.

Koszt: 300 zł
Czas: 1 godz. 30 min

Kto prowadzi:

 • Anna Sierka
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.