ul. Długa 27/12a, 31-147 Kraków

Oferta

Warsztaty i Szkolenia

WARSZTATY “TWOJA PSYCHOLOGICZNA APTECZKA”

– czyli od kryzysu do rozwoju i świadomego życia

Chciałbyś mieć zawsze przy sobie Apteczkę Pierwszej Pomocy Psychologicznej? Twój osobisty zestaw podręczny, który pomaga Ci w trudnych sytuacjach, w kryzysie, w zmianach życiowych?

Te dwa dni warsztatu to Twoja inwestycja w wiedzę, doświadczenie oraz umiejętności z zakresu kryzysu wewnętrznego, zmian życiowych, rozpoznania i zadbania o swoje potrzeby, przestrzeń w relacjach oraz rozpoznanie swojego wewnętrznego przyjaciela i krytyka. Z całej palety technik wykorzystywanych przez psychologów i psychoterapeutów zbudujesz swój zestaw pierwszej pomocy. Będziesz mógł doświadczyć go pod okiem specjalistów w bezpiecznym otoczeniu. A później wykorzystywać każdego dnia.

Czym dokładnie zajmiemy się na warsztacie?

Poniżej znajdziesz 5 głównych zagadnień jakie poruszymy, czyli co konkretnie możesz zyskać.

NIE STRASZNE MI KRYZYSY

Nasze warsztaty rozpoczniemy od poznania kryzysów psychologicznych oraz rozpoznania ich we własnym życiu. Właśnie w momentach trudnych chcielibyśmy sięgnąć do apteczki pierwszej psychologicznej pomocy. Kryzys psychologiczny to reakcja człowieka na różne bodźce, stresujące wydarzenia, niespodziewaną zmianę przekonań lub wartości. Nauczymy się rozpoznawać swoje reakcje i mechanizmy, które przez lata zbudowaliśmy, aby radzić sobie z tym co trudne. Jeśli zauważasz trudności w życiu codziennym, niepokój, wybudzanie się w nocy, „nie ogarniasz rzeczywistości”, spotkała Cię trudna sytuacja zawodowa, relacyjna, powracają do Ciebie natrętne myśli lub tracisz poczucie sensu życia z powodu jego monotonii i przeciągającego się marazmu… Prawdopodobnie przechodzisz kryzys, warto go zauważyć i po prostu sobie pomóc…

WIEM CZEGO POTRZEBUJĘ I POTRAFIĘ O SIEBIE ZADBAĆ

Kolejnym blokiem będzie nauka umiejętności rozpoznawania swoich potrzeb oraz umiejętność zadbania o siebie. Obok potrzeb fizjologicznych, każdy z nas ma podstawowe potrzeby psychologiczne: bezpieczeństwa, akceptacji, poczucia, że jestem ważny/a oraz poczucia spełnienia i realizacji. Sprawdzimy jak zaspokojenie tych potrzeb wygląda w naszym życiu.

KRYTYK CZY PRZYJACIEL? KIM DLA SIEBIE JESTEM?

Spotkamy się również z dwoma bardzo ważnymi ‘personami’ w naszym życiu czyli wewnętrznym krytykiem oraz przyjacielem. To spotkanie pozwoli odkryć jakie rolę pełnią dla nas, kiedy się aktywują oraz jak możemy bardziej świadomie decydować o ich obecności.

POTRAFIĘ ZAUFAĆ I KREOWAĆ SWOJE ŻYCIE

Drugi dzień warsztatów poświęcimy na budowanie zaufania oraz poczucia kreacji w swoim życiu. Poznamy swoje ciało i ruch (taniec) jako najbliższe i najważniejsze narzędzie do samoregulacji. Zauważanie naszych reakcji w ciele, pozwala nam lepiej rozpoznawać nasze emocje i to co dzieje się z nami tu i teraz. Wtedy uspokojony umysł będzie mógł podejmować dobre dla nas decyzje. Nauczymy się również zauważać swoje myśli, nie wierzyć im zawsze i umieć za nimi nie podążać, to bardzo wyzwalające wiedzieć i czuć, że nie jesteś tym co myślisz 

MOJA PODŚWIADOMOŚĆ MNIE WSPIERA

Ostatni blok naszej pracy poświęcimy na lepsze poznanie naszej podświadomości oraz sposoby komunikowania się z nią. Podświadomość kieruje naszymi nawykami, zachowaniami oraz decyzjami w większym stopniu, niż nasze świadome wybory. Dlatego tak trudno jest nam zmienić złe nawyki jak zapadanie stresu, sięganie po alkohol czy też kompulsywne zakupy. Poznamy wdzięczność, wizualizację oraz nauczymy się obserwować i oddzielać od swoich myśli, aby móc lepiej funkcjonować na co dzień.

Ten warsztat jest dla Ciebie, jeżeli:

 • czujesz, że jesteś w kryzysie, nie możesz poradzić sobie z trudną sytuacją zawodową, osobistą i nie wiesz jak ruszyć z miejsca
 • potrzebujesz pogłębić swój kontakt z ciałem i emocjami,
 • potrzebujesz impulsu do zmiany, do działania
 • jesteś przytłoczony przez swojego wewnętrznego krytyka
 • chcesz odkryć swojego wewnętrznego Opiekuna – Przyjaciela – Przewodnika
 • trudno Ci odkryć swoje potrzeby i o nie zadbać
 • na myśl o zmianach w Twoim życiu jesteś sparaliżowany, w chaosie, w bezradności
 • marzysz o wprowadzeniu w swoim życiu zmian bez lęku

 • chcesz świadomie budować własne życie

JAK BĘDZIEMY PRACOWAĆ – NARZĘDZIA I TECHNIKI:

 • Praca z ciałem
 • Praca z emocjami
 • Medytacje Dynamiczne
 • Mindfulness
 • Coaching

Kto prowadzi:

 • Anna Sierka
 • Katarzyna Rodak

Koszt: 600 zł
Czas: 2 dni warsztatowe

Wkrótce kolejny warsztat w ofercie

Kryzysy i utraty są nieodłączną częścią naszego życia, a wywołane przez nie ból i cierpienie są naszym wspólnym, ludzkim doświadczeniem. Są to momenty, w których czujemy się słabsi i bardziej wrażliwi niż zwykle, a obecność rozumiejących, wspierających osób, gotowych wysłuchać każdej opowieści sama w sobie jest lecząca. W grupie oferujemy przestrzeń dla spotkań, w których będziesz mógł czerpać siłę zarówno od innych uczestników jak i terapeutów, którzy służą specjalistyczną pomocą, wiedzą i umiejętnościami pozwalającymi przetrwać trudny czas.

Czym jest?
Grupa wsparcia jest miejscem, w którym rozmawiamy o tym, co jest trudne w aktualnej sytuacji, wspieramy się wzajemnie, korzystamy z doświadczeń i mądrości innych i dzielimy się swoimi. Otrzymujemy zrozumienie, wsparcie, możliwość opowiedzenia w bezpiecznym miejscu o rzeczach, o których trudno nam mówić gdzie indziej. Jednocześnie jest to przestrzeń poszerzona o psychologiczne, terapeutyczne zrozumienie tego, co się dzieje w Twoim życiu, a osobami prowadzącymi są doświadczeni psychoterapeuci.

Dla kogo?
Dla każdego, kto czuje taką potrzebę.
Aktualnie prowadzimy nabór do grupy wsparcia dla kobiet w kryzysie (rozwód, trudności w rodzinie, pracy, odejście bliskiej osoby, poczucie osamotnienia, bezradności, nieradzenia sobie związane z trudnym wydarzeniem).
Jeżeli jednak czujesz potrzebę uczestniczenia w tego typu spotkaniach dotyczących innego tematu, skontaktuj się z nami. Jeżeli znajdzie się więcej chętnych, to otworzymy kolejna grupę, w której otrzymasz wsparcie.

Jak pracujemy?
Na pierwszych spotkaniach poznajemy się nawzajem i opisujemy problemy, z którymi przyszliśmy. Na tej podstawie terapeuci wprowadzają tematy kolejnych sesji, nadają im strukturę, poszerzają rozumienie sytuacji o aspekt psychologiczny i dają informacje zwrotne. Służą pomocą i wiedzą oraz moderują spotkania. Wspólnie tworzymy grupę 8-12-osobową, rozmawiamy, wspieramy się wzajemnie i czerpiemy z zasobów, które posiadamy, żeby lepiej radzić sobie z trudnościami.

Kto prowadzi:

 • Anna Sierka
 • Dorota Jurek

Koszt: 70 zł
Czas: 1,5h raz w tygodniu

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.