ul. Długa 27/12a, 31-147 Kraków

Oferta

STREFA UMIEJĘTNOŚCI

TRENING PSYCHOLOGII POZYTYWNEJ

Jeśli chciałbyś/chciałabyś tworzyć zdrowsze relacje, nauczyć się zarządzać emocjami, poznać sposoby wyzwolenia z trujących myśli to zapraszamy na trening psychologii pozytywnej.

W czasie treningów, opartych o wyniki badań psychologii pozytywnej, nie tylko poznasz aktywności, które poprawiają jakość życia, ale również będziesz je praktykował.  Często właśnie brak praktyki powoduje, że niełatwo jest zmienić niezdrowe nawyki myślowe.  Nie jest to łatwe, ale na szczęście  jest to możliwe. Pomoc specjalistki i jej zupełnie indywidualne podejście do twojej sytuacji sprawi, że wspólnie opracujecie konkretne działania i  poczujesz więcej pozytywnych emocji oraz będziesz budował życie, jakie chcesz prowadzić.

Czym jest trening psychologii pozytywnej?

Każdy trening jest dopasowany do indywidualnego uczestnika, ale cechą wspólną jest praktykowanie trzech aktywności, które efektywnie, choć nie zawsze natychmiastowo, podnoszą jakość dobrostanu.  We współpracy z trenerem  uczestnik poznaje wiele różnych technik radzenia sobie z emocjami, pracuje nad przekonaniami, doświadcza sprawczości w swoim życiu.  W naszym ośrodku traktujemy człowieka jako integralną całość, więc treningi zawsze mają na celu postępowanie zgodnie z zasadami zdrowia fizycznego i psychicznego.  Trenerka prowadząca treningi skończyła certyfikowany kurs na Uniwersytecie North Caroline at the Chapel Hill, kurs terapii ACT (akceptacja i zaangażowanie) oraz  ma wieloletnie doświadczenie w pracy z  dorosłymi przeżywającymi różne kryzysy w życiu.  Kryzys jest często szansą na pozytywną zmianę. Treningi psychologii pozytywnej, dzięki systematyczności (odbywają się raz w tygodniu) oraz wsparciu kompetentnej trenerki przyczyniają się do tego, że łatwiej jest z tej szansy skorzystać.

Dla kogo?

Trening psychologii pozytywnej jest dla Ciebie jeśli

 • masz świadomość problemów, ale nie wiesz jak je rozwiązać
 • czasami żałujesz swojego zachowania pod wpływem emocji
 • czujesz się wykorzystywany przez innych ludzi
 • masz trudność z rozumieniem innych ludzi
 • zmagasz się z poczuciem bezsilności
 • rzadko doświadczasz pozytywnych emocji
 • czujesz, że życie jest ciężkie
 • przeżywasz rozmaite trudności w relacjach z innymi
 • jesteś po terapii i chciałbyś wykorzystać konkretnie to, co już przepracowałeś/aś
 • jesteś zdrowy psychicznie

Jak pracujemy?

Jeśli chodzi o treningi psychologii pozytywnej to pracujemy przeważnie od 6 do 24 miesięcy. Każde spotkanie trwa ok. 45 minut. Zalecana częstotliwość treningów to, co najmniej jedno spotkanie w tygodniu, ale jesteśmy elastyczni i ważna jest systematyczność.

Kto prowadzi:

 • Lidia Kućmierz

Koszt: 190 zł
Czas: 45 min.

INDYWIDUALNY PROGRAM ROZWOJOWY Z ELEMENTAMI TERAPII AKCEPTACJI I ZAANGAŻOWANIA

Jeśli chciałbyś/chciałabyś wykorzystać swoje możliwości, odkryć i rozwinąć swoje pasje, poprawić komunikację, nabrać elastyczności emocjonalnej, poznać bardziej siebie, zatroszczyć się o swój rozwój to  zapraszamy na indywidualny program rozwojowy.

Po wstępnej konsultacji opracujemy zindywidualizowany program rozwojowy. W czasie spotkań nie tylko dowiesz się o mechanizmach umysłu, roli emocji, znaczeniu przekonań, ale również będziesz mógł wykorzystać tę wiedzę, aby wprowadzić się na pasującą do Ciebie ścieżkę rozwoju osobistego. Doświadczona prowadząca wyposaży Cię w wiele narzędzi i ćwiczeń, które są pomocne w budowaniu życia w oparciu o pozytywne zasoby.

Czym jest indywidualny program rozwojowy?

Metaforycznie ujmując jest wycieczką, którą przechodzisz z przewodniczką, która zna teren i wie jak się na nim poruszać. Jest określonym z góry cyklem spotkań. Rozpoczyna się od spotkania wstępnego, gdzie prowadząca słucha a później wspólnie z klientem ustala częstotliwość i długość trwania programu.  Na początku programu podpisywany jest kontrakt zgodnie z którym uczestnik zobowiązuje się do wykonywania zadań.  W naszym ośrodku traktujemy człowieka jako integralną całość (holistycznie), więc program zawiera zarówno ćwiczenia dla umysłu jak i z wykorzystaniem ciała (stopień trudności jest na poziomie każdego, kto może się poruszać). Spotkania zawsze zawsze mają na celu postępowanie zgodnie z zasadami zdrowia fizycznego i psychicznego. Prowadząca skończyła certyfikowany kurs na Uniwersytecie North Caroline at the Chapel Hill, kurs terapii ACT (akceptacja i zaangażowanie) oraz  ma wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą i  dorosłymi, którzy szukają swojej drogi zawodowej czy osobistej.

Dla kogo?

Trening psychologii pozytywnej jest dla Ciebie jeśli

 • chciałbyś/chciałabyś poznać swoje możliwości
 • chciałbyś poznać mechanizmy rządzące umysłem
 • chciałbyś zmienić kierunek w swoim życiu, ale coś Cię blokuje
 • masz świadomość problemów, ale nie wiesz jak je rozwiązać
 • doświadczasz frustracji
 • czasami czujesz się bezsilny
 • zastanawiasz się czy potrzebujesz terapii
 • jesteś po terapii i chciałbyś wykorzystać konkretnie to, co już przepracowałeś/aś
 • jesteś zdrowy psychicznie

 

Jak pracujemy?

Jeśli chodzi o indywidualny program rozwojowy pracujemy przeważnie od 1 do 24 miesięcy. Każde spotkanie trwa ok. 45 minut. Zalecana częstotliwość sesji programu to, co najmniej jedno spotkanie w tygodniu, ale jesteśmy  elastyczni i ważna jest systematyczność.

Kto prowadzi:

 • Lidia Kućmierz

Koszt: 190 zł
Czas: 45 min.

AUTORSKI PROGRAM ROZWOJOWO-TERAPEUTYCZNY “PEŁNIA ŻYCIA” powstał w wyniku integracji naszych doświadczeń w obszarze psychoterapii, coachingu, pracy z ciałem oraz licznych inspirujących warsztatów, spotkań i wydarzeń związanych z szeroko pojętym rozwojem osobistym. Oferujemy sesje indywidualne oraz grupowe, których celem jest przyjrzenie się sobie na różnych płaszczyznach w podstawowych dziedzinach życia. Od stabilności materialnej, poprzez wchodzenie w relacje, motywację do działania, kreatywność, komunikację, predyspozycje osobowościowe, doświadczenie życiowe, po wrażliwość, miłość, empatię, intuicję, radość życia, marzenia, cele i potencjał do ich realizacji. Podczas spotkań, na podstawie różnorodnych ćwiczeń, przyglądamy się wspólnie aktualnej sytuacji, zasobom, do których można sięgnąć oraz słabszym obszarom, którymi dobrze jest się zająć. Dajemy sobie przestrzeń na wnikliwe spojrzenie w głąb siebie, sięgnięcie do pokładów wewnętrznej mocy i zmierzenie się z tym, co ukryte, a wszystko po to, aby w twórczy, aktywny i odpowiedzialny sposób kreować własne życie.

Dla kogo?
Program skierowany jest do wszystkich, którzy pragną zmiany. Jeżeli czujesz, że coś ci umyka, żyjesz tak, jakby niewiele zależało od ciebie, chciałbyś od życia czegoś innego, szukasz własnej drogi, chcesz znaleźć i wykorzystać swój potencjał, albo po prostu jesteś ciekawy nowych doświadczeń, zapraszamy do kontaktu. Udział w programie może być początkiem Twojej drogi rozwoju, a odkrycia, których
dokonasz mogą podpowiedzieć co dalej – czy potrzebujesz spojrzeć głębiej podczas psychoterapii czy popracować z coachem, a może nauczyć się medytacji, relaksu lub podjąć ważne decyzje w życiu albo odważyć się na coś, o czym marzysz, a co wydaje się nieosiągalne. Spotkania możesz również wykorzystać jako kolejny etap – po zakończeniu terapii, wyjściu z kryzysu, zmianach życiowych, aby zobaczyć gdzie aktualnie się znajdujesz i opracować plan na przyszłość.

Jak pracujemy?

Praca z terapeutą na indywidualnych sesjach trwających 1,5 h.  Poruszając wszystkie zaplanowane tematy, możemy zdecydować, które obszary potrzebują więcej czasu i uwagi.

Program indywidualny przewiduje 21 spotkań. Pracujemy w odstępach 2- tygodniowych lub w wersji intensywnej, co tydzień.

Kto prowadzi:

 • Anna Sierka

Koszt: 300 zł
Czas: 1 godz. 30 min

WARSZTATY “TWOJA PSYCHOLOGICZNA APTECZKA” – czyli od kryzysu do rozwoju i świadomego życia

Chciałbyś mieć zawsze przy sobie Apteczkę Pierwszej Pomocy Psychologicznej? Twój osobisty zestaw podręczny, który pomaga Ci w trudnych sytuacjach, w kryzysie, w zmianach życiowych?

Te dwa dni warsztatu to Twoja inwestycja w wiedzę, doświadczenie oraz umiejętności z zakresu kryzysu wewnętrznego, zmian życiowych, rozpoznania i zadbania o swoje potrzeby, przestrzeń w relacjach oraz rozpoznanie swojego wewnętrznego przyjaciela i krytyka. Z całej palety technik wykorzystywanych przez psychologów i psychoterapeutów zbudujesz swój zestaw pierwszej pomocy. Będziesz mógł doświadczyć go pod okiem specjalistów w bezpiecznym otoczeniu. A później wykorzystywać każdego dnia.

Czym dokładnie zajmiemy się na warsztacie?

Poniżej znajdziesz 5 głównych zagadnień jakie poruszymy, czyli co konkretnie możesz zyskać.

NIE STRASZNE MI KRYZYSY

Nasze warsztaty rozpoczniemy od poznania kryzysów psychologicznych oraz rozpoznania ich we własnym życiu. Właśnie w momentach trudnych chcielibyśmy sięgnąć do apteczki pierwszej psychologicznej pomocy. Kryzys psychologiczny to reakcja człowieka na różne bodźce, stresujące wydarzenia, niespodziewaną zmianę przekonań lub wartości. Nauczymy się rozpoznawać swoje reakcje i mechanizmy, które przez lata zbudowaliśmy, aby radzić sobie z tym co trudne. Jeśli zauważasz trudności w życiu codziennym, niepokój, wybudzanie się w nocy, „nie ogarniasz rzeczywistości”, spotkała Cię trudna sytuacja zawodowa, relacyjna, powracają do Ciebie natrętne myśli lub tracisz poczucie sensu życia z powodu jego monotonii i przeciągającego się marazmu… Prawdopodobnie przechodzisz kryzys, warto go zauważyć i po prostu sobie pomóc…

WIEM CZEGO POTRZEBUJĘ I POTRAFIĘ O SIEBIE ZADBAĆ

Kolejnym blokiem będzie nauka umiejętności rozpoznawania swoich potrzeb oraz umiejętność zadbania o siebie. Obok potrzeb fizjologicznych, każdy z nas ma podstawowe potrzeby psychologiczne: bezpieczeństwa, akceptacji, poczucia, że jestem ważny/a oraz poczucia spełnienia i realizacji. Sprawdzimy jak zaspokojenie tych potrzeb wygląda w naszym życiu.

KRYTYK CZY PRZYJACIEL? KIM DLA SIEBIE JESTEM?

Spotkamy się również z dwoma bardzo ważnymi ‘personami’ w naszym życiu czyli wewnętrznym krytykiem oraz przyjacielem. To spotkanie pozwoli odkryć jakie rolę pełnią dla nas, kiedy się aktywują oraz jak możemy bardziej świadomie decydować o ich obecności.

POTRAFIĘ ZAUFAĆ I KREOWAĆ SWOJE ŻYCIE

Drugi dzień warsztatów poświęcimy na budowanie zaufania oraz poczucia kreacji w swoim życiu. Poznamy swoje ciało i ruch (taniec) jako najbliższe i najważniejsze narzędzie do samoregulacji. Zauważanie naszych reakcji w ciele, pozwala nam lepiej rozpoznawać nasze emocje i to co dzieje się z nami tu i teraz. Wtedy uspokojony umysł będzie mógł podejmować dobre dla nas decyzje. Nauczymy się również zauważać swoje myśli, nie wierzyć im zawsze i umieć za nimi nie podążać, to bardzo wyzwalające wiedzieć i czuć, że nie jesteś tym co myślisz

MOJA PODŚWIADOMOŚĆ MNIE WSPIERA

Ostatni blok naszej pracy poświęcimy na lepsze poznanie naszej podświadomości oraz sposoby komunikowania się z nią. Podświadomość kieruje naszymi nawykami, zachowaniami oraz decyzjami w większym stopniu, niż nasze świadome wybory. Dlatego tak trudno jest nam zmienić złe nawyki jak zapadanie stresu, sięganie po alkohol czy też kompulsywne zakupy. Poznamy wdzięczność, wizualizację oraz nauczymy się obserwować i oddzielać od swoich myśli, aby móc lepiej funkcjonować na co dzień.

Ten warsztat jest dla Ciebie, jeżeli:

 • czujesz, że jesteś w kryzysie, nie możesz poradzić sobie z trudną sytuacją zawodową, osobistą i nie wiesz jak ruszyć z miejsca
 • potrzebujesz pogłębić swój kontakt z ciałem i emocjami,
 • potrzebujesz impulsu do zmiany, do działania
 • jesteś przytłoczony przez swojego wewnętrznego krytyka
 • chcesz odkryć swojego wewnętrznego Opiekuna – Przyjaciela – Przewodnika
 • trudno Ci odkryć swoje potrzeby i o nie zadbać
 • na myśl o zmianach w Twoim życiu jesteś sparaliżowany, w chaosie, w bezradności
 • marzysz o wprowadzeniu w swoim życiu zmian bez lęku

 • chcesz świadomie budować własne życie

JAK BĘDZIEMY PRACOWAĆ – NARZĘDZIA I TECHNIKI:

 • Praca z ciałem
 • Praca z emocjami
 • Medytacje Dynamiczne
 • Mindfulness
 • Coaching

Kto prowadzi:

 • Anna Sierka

Koszt: 600 zł
Czas: 2 dni warsztatowe

Kryzysy i utraty są nieodłączną częścią naszego życia, a wywołane przez nie ból i cierpienie są naszym wspólnym, ludzkim doświadczeniem. Są to momenty, w których czujemy się słabsi i bardziej wrażliwi niż zwykle, a obecność rozumiejących, wspierających osób, gotowych wysłuchać każdej opowieści sama w sobie jest lecząca. W grupie oferujemy przestrzeń dla spotkań, w których będziesz mógł czerpać siłę zarówno od innych uczestników jak i terapeutów, którzy służą specjalistyczną pomocą, wiedzą i umiejętnościami pozwalającymi przetrwać trudny czas.

Czym jest?
Grupa wsparcia jest miejscem, w którym rozmawiamy o tym, co jest trudne w aktualnej sytuacji, wspieramy się wzajemnie, korzystamy z doświadczeń i mądrości innych i dzielimy się swoimi. Otrzymujemy zrozumienie, wsparcie, możliwość opowiedzenia w bezpiecznym miejscu o rzeczach, o których trudno nam mówić gdzie indziej. Jednocześnie jest to przestrzeń poszerzona o psychologiczne, terapeutyczne zrozumienie tego, co się dzieje w Twoim życiu, a osobami prowadzącymi są doświadczeni psychoterapeuci.

Dla kogo?
Dla każdego, kto czuje taką potrzebę.
Aktualnie prowadzimy nabór do grupy wsparcia dla kobiet w kryzysie (rozwód, trudności w rodzinie, pracy, odejście bliskiej osoby, poczucie osamotnienia, bezradności, nieradzenia sobie związane z trudnym wydarzeniem).
Jeżeli jednak czujesz potrzebę uczestniczenia w tego typu spotkaniach dotyczących innego tematu, skontaktuj się z nami. Jeżeli znajdzie się więcej chętnych, to otworzymy kolejna grupę, w której otrzymasz wsparcie.

Jak pracujemy?
Na pierwszych spotkaniach poznajemy się nawzajem i opisujemy problemy, z którymi przyszliśmy. Na tej podstawie terapeuci wprowadzają tematy kolejnych sesji, nadają im strukturę, poszerzają rozumienie sytuacji o aspekt psychologiczny i dają informacje zwrotne. Służą pomocą i wiedzą oraz moderują spotkania. Wspólnie tworzymy grupę 8-12-osobową, rozmawiamy, wspieramy się wzajemnie i czerpiemy z zasobów, które posiadamy, żeby lepiej radzić sobie z trudnościami.

Kto prowadzi:

 • Anna Sierka

Koszt: 70 zł
Czas: 1,5h raz w tygodniu

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.